На Волині розпочався Хресний хід, що пройде містами і селами краю (ФОТО)


23 жовтня Православна Церква святкує пам’ять Всіх святих Землі Волинської. З нагоди наближення цієї дати, і в рамках цього свята, 1 жовтня, з благословення архієпископа Волинського і Луцького УПЦ Нафанаїла, розпочалася Хресна хода, що має закінчитися напередодні цієї визначної дати. Про це повідомляє прес-служба Волинської єпархії УПЦ. Об этом сообщает hronika.in.ua со ссылкой на СМИ.

Розпочався цей Хресний хід молебнем в храмі Всіх святих землі Волинської. З Тихвинською іконою Божої Матері, іконою жінок мироносиць, написаною спеціально для Луцького кафедрального собору Волинських святих на святій горі Афон та мощевиком, де зібрані частинки нетлінних мощей угодників Божих, пройде цей Хресний хід містами та селами Волинської єпархії УПЦ.

Очолив молебень архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. У своєму слові проповіді архієрей розповів і про святині, які Хресним ходом будуть пронесені містами і селами Волині, та пояснив чому саме ці святині вибрані для вшанування вірними Української Православної Церкви Волині. Так, зокрема, владика Нафанаїл зауважив, що Тихвінську ікону вибрано з трьох причин. Оригінал ікони дуже древній, за церковним Переданням цей образ написаний був ще апостолом і євангелістом Лукою. По друге Тіхвинська ікона дуже схожа з Волинською іконою Богоматері, і нарешті ця ікона має особливе відношення до Архієпископа Нафанаїла, правляючого Волинською єпархією. Саме цю ікону подарували Владиці, цього року на 60-літний ювілей, і цю ікону, під час перебування на посаді ректора Почаївської семінарії, Владика їздив з хором вихованців зустрічати в м.Тихвін.

«Ікони можуть по різному називатись, в залежності, від місця їх знайдення, чи прославлення: Почаївська, Волинська, Тихвінська…, але це таж сама Богородиця, яку треба нам вшановувати, прославляти та звертатися до Неї в своїх палких молитвах» – зауважив архіпастир.

Ікона жінок-мироносиць, своєю чергою, написана для православної Волині, і тому не може залишатися тільки в кафедральному соборі. В різних куточках Волинської єпархії, боголюбиві люди будуть мати можливість помолитися біля ікони святих жінок, яких Господь сподобив першими стати свідками Свого Воскресіння, стати «апостолами» для Апостолів.

Варто зауважити, що виносити святині з церкви, здійснювати перед ними молитви, служити водосвятні молебні, та йти з ними Хресною ходою, є древнею традицією Православної Церкви.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/na-volyni-rozpochavsia-khresnyj-khid-shcho-projde-mistamy-i-selamy-kraiu-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя